web analytics
jooble game tester

Тестування ігор: пошук роботи у захоплюючій галузі розваг разом з Jooble

Автор: PlayUA @playua

Дослідження показують, що понад 40% населення Землі грають в ігри на різних платформах. Проте, мало хто знає, що за бездоганністю графіки, захоплюючим сюжетом та відсутністю багів стоїть важка праця не лише розробників, а й тестувальників (QA). Їх завдання – виявлення помилок та дефектів у грі для забезпечення якісного ґеймплею. У цій статті ми розповімо про тестувальну роботу віддалено у ґеймдеві, обов’язки та кар’єрні можливості для фахівців.

Чим займається тестувальник ігор?

Quality Assurance спеціаліст в ґеймдеві займається перевіркою, виявленням та документуванням помилок на всіх етапах розробки ігри. У результаті користувачі отримують стабільний ігролад без помилок та баґів, а компанія – якісний продукт та зекономлені кошти, завдяки оцінці ризиків, ранньому виявленню та усуненню дефектів.

Разом з експертами Jooble ми виявили основні обов’язки тестувальників:

  • Виконання різних тестів – перевірка на збіги, стабільність, реалізацію графіки, звуку, управління, коректності роботи на ПК, консолях, мобільних пристроях тощо.
  • Запис помилок – фахівці детально описують знайдені баґи, вказуючи на кроки, які призвели до дефекту, щоб розробники могли виправити їх.
  • Контроль відповідності вимогам – спеціалісти перевіряють внесені правки та чи відповідає гра вимогам, які були встановлені командою розробників.

До того ж професія тестувальника пов’язана з постійною взаємодією з людьми, адже фахівцям потрібно комунікувати з девелоперами від першого етапу розробки до самої реалізації продукту.

До речі, якщо зараз вас цікавить Швейцарія як країна для працевлаштування у сфері IT або іншій, на сайті Jooble кожного дня публікуються нові вакансії.

Які навички потрібні для тестування ігор?

Існує помилкова думка, що знайти роботу тестувальником можна просто маючи досвід проходження популярних ігор. Насправді тут як і у будь-якій професії потрібно володіти певними hard-skills. Для ґеймдеву це:

  1. Знання різниці між видами сучасних консолей, розуміння відмінностей ігрового процесу на консолях від ПК, архітектури пристроїв.
  2. Знання різниці між ОС Android та iOS, їхніх переваг та недоліків.
  3. Розуміння ігрових жанрів, рушіїв, механік та трендів.
  4. Володіння теорією тестування, професійною термінологією.
  5. Знання змісту клієнт-серверної архітектури.
  6. Обізнаність у VCS та роботі з командним рядком Windows.

Також необхідно вміти працювати з інструментами Google насамперед з таблицями та документами. QA-спеціалісти оформлюють звітності у цих сервісах, тому вони повинні знати як поділитися доступом на перегляд, редагувати файли, знаходити історію правок, завантажувати копії у різних форматах.

З огляду на необхідні soft-skills, варто виділити такий «набір» основних навичок: готовність до навчання та саморозвитку, аналітичні здібності, уважність до деталей та ефективна комунікація. Також обов’язковим для тестувальників сьогодні є знання англійської мови на рівні не нижче В1 для розуміння всіх інструментів та функціональних можливостей гри, спілкування з колегами та партнерами.

Де навчатися на QA-спеціаліста в ґеймдеві?

Українські ВНЗ поки що не пропонують спеціальності «Тестувальник ПЗ», у неї можуть перекваліфікуватися фахівці з дипломом бакалавра або магістра у «Програмуванні». Проте, щоб вибрати вакансію у QA не обов’язково мати вищу освіту. Можна здобути професійні знання наступними шляхами:

  • Курси з тестування ПЗ – якщо ви плануєте працювати тільки з іграми, варто шукати навчальні програми саме з ґеймдев-QA. Перевагою курсів є лаконічна та структурована подача інформації, регулярні домашні завдання з перевіркою та відносно менша тривалість навчання, ніж при самостійному вивченні тестування.
  • Самоосвіта – майже вся необхідна теорія по QA у ґеймдеві сьогодні знаходиться у відкритому доступі. Якщо ви є дисциплінованою та мотивованою людиною, можна вивчити всю інформацію безкоштовно. Проте, слід звернути увагу, що в інтернеті можна легко потрапити на застарілі та нерелевантні дані.
  • Стажування – багато компаній сьогодні пропонують фахівцям без досвіду програми стажування з навчанням. Наприкінці курсу відбирають спеціалістів, які найкраще проявили себе. Єдиний недолік полягає у тому, що на стажуваннях можуть навчати тільки декільком необхідним навичкам для компанії, а не всьому комплексу базових знань.

Досвідчені фахівці рекомендують завжди поєднувати курси або стажування з самоосвітою для підтримання актуальності своїх знань. Зверніть увагу на те, що інформації з тестування українською мовою обмаль, тому доведеться шукати лекції та літературу англійською.

Можливості кар’єрного зростання для тестувальників ігор

Спеціалісти, які хочуть виходити за межі QA, мають можливість розвиватися до наступних посад:

  • Lead-тестувальник – займається керівництвом ігровими QA-проєктами, координує роботу команди тестувальників, планує ресурси та розподіляє завдання.
  • Архітектор тестування – відповідає за розробку та впровадження тестових стратегій та архітектури.
  • Аналітик даних – досліджує та аналізує статистику гри для виявлення трендів та можливих покращень.
  • Спеціаліст з CQA – забезпечують відповідність ігор вимогам якості для проходження сертифікацій.

Перераховані посади високо цінуються в сфері IT та відкривають багато перспектив для професіоналів. Ігрова індустрія є динамічною, тому найближчим часом тут з’явиться ще більше можливостей кар’єрного росту.

TMNT Donatello

Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA

На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

Тренуємося у CS2 на своєму VPS сервері

Автор: PlayUA

sidata 01

Усі досягнення S.T.A.L.K.E.R. 2 — що потрібно для проходження на 100%?

Автор: Олег Куліков

stalker 2 achievements 03

УСЯ українська музика у S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl (Radio MIX)

Автор: PlayUA

stalker radio

Чорна п’ятниця: найкращі пропозиції для геймерів

Автор: PlayUA

playstation 5 pro

Артефакти та інші скарби Зони у S.T.A.L.K.E.R. 2

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.s.t.a.l.k.e.r.2 артефакти

Українська музика в S.T.A.L.K.E.R. 2: від Мозгового до ZWYNTAR

Автор: Андрій Присяжний

s.t.a.l.k.e.r. 2 heart of chornobyl

Apple iPhone 16 Pro Max: занурення у світ нових можливостей

Автор: PlayUA

iphone 16 pro max 02

S.T.A.L.K.E.R. 2, Lego Horizon, Farming Simulator 25 — Порадник Ґеймера: Листопад 2024

Автор: PlayUA

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl